Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

FDP, SPD ve CDU’dan Ukrayna hükûmetine tepki

Ukrayna hükûmetinin Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’ın ziyaretini kabul etmemesinin ardından FDP, SPD ve CDU’dan Ukrayna’ya tepki geldi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Ukrayna’nın başkenti Kiev’e ziyarette bulunmak istedi. Ne var ki bu istek Kiev yönetimi tarafından kabul görmedi. Steinmeier Polonya’nın başkenti Varşova’da konuştu ve "Ben ziyarete hazırdım ancak ziyaretim Kiev tarafından istenmiyor" ifadelerini kullandı.

Bu sırada Ukrayna, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’u destek ziyareti için ülkeye davet etti.

Bunun üzerine FDP, SPD ve CDU’dan Ukrayna hükûmetine tepki geldi. FDP Genel Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, Cumhurbaşkanı Steinmeier’ın Ukrayna’da istenmediğini hatırlatarak "Şansölyenin, ülkemizin cumhurbaşkanını istenmeyen bir kişi olarak ilan eden bir ülkeye ziyarette bulunmasını hayal edemiyorum. Ukrayna’daki hayatta kalma mücadelesini anlıyorum ancak her şeyin bir sınırı var" dedi.

SPD Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich ise "Ukrayna hükûmetinin, Almanya Cumhurbaşkanını şu anda istemediği yönündeki açıklaması üzücü ve ülkelerimiz arasındaki yakın ilişkiler bunu hak etmiyor" diye konuştu. Ukrayna’yı Almanya’nın iç siyasetine karışmaması yönünde uyaran Mützenich, "Rus işgalinin Ukrayna için oluşturduğu varoluşsal tehdidi anlıyorum ancak Ukraynalı temsilcilerin asgari diplomatik sözleşmelere bağlı kalmalarını ve ülkemizin iç siyasetine gereksiz yere müdahale etmemelerini bekliyorum" dedi.

SPD Dış Politika Uzmanı Nils Schmid de Deutschlandfunk’a demeç verdi. Schmid, "Böylesine küçük düşürülmek kesinlikle kabul edilemez. Başbakan Scholz’un Kiev’e seyahat etmesi için hiçbir neden görmüyorum" dedi.

CDU/CSU Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt ise Başbakan Scholz’un Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i araması gerektiğini söyledi. Hardt, Cumhurbaşkanı Steinmeier’ın ziyaretinin reddini "İki ülke arasındaki ilişkiler üzerinde ciddi bir baskı yaratıyor" şeklinde yorumladı.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN