Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Nisan 2022 Perşembe

FDP, sağlık çalışanlarına zorunlu aşı uygulamasının sonlanmasını istedi

FDP, Anayasa Mahkemesinin şubat ayında onayladığı sağlık çalışanlarına yönelik zorunlu aşı uygulamasının kaldırılmasını istedi.

Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz şubat ayında, sağlık kuruluşları ve bakım evlerinde çalışan personele yönelik aşı zorunluluğunu onaylamıştı. FDP, aşı zorunluluğuyla ilgili kararı yeniden gündeme getirdi ve uygulamanın son bulmasını talep etti. FDP Sağlık Uzmanı Andrew Ullmann Augsburger Allgemeine’a verdiği demeçte, “Aşılanma oranları genel olarak yükseldiyse, sağlık çalışanları için bunu zorunlu tutmaya artık gerek yok” ifadelerini kullandı.

Aile Hekimleri Birliği Başkanı Ulrich Weigeldt ise RND’ye konuştu ve şöyle dedi:

Bu yasa, sağlık kurumları için ağır bir bürokratik yük. Neredeyse tüm aile hekimleri ve sağlık çalışanları zaten çoktan aşılandı. Yasanın aşılanma kotasını ne kadar arttırdığı şüpheli.

Yeşiller uygulamanın devam etmesini istiyor

Yeşiller ise yasanın devam etmesinden yana. Yeşiller'in Sağlık Politikası Sözcüsü Janosch Dahmen, “Sağlık çalışanları olarak, nasıl kızamığa karşı sorumluluk alıp aşılanıyorsak aynısını korona için de yapmak zorundayız” diye konuştu.

Geri Dön 28 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN