Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Eylül 2022 Çarşamba

Fabrika siparişleri düştü, resesyon yolda

Almanya’da üretilen ürünlerin siparişi son bir yılda yüzde 13,6 azaldı. Uzmanlar, açıklanan üçüncü yardım paketinin resesyona engel olamayacağı görüşünde.

Fabrika siparişleri düştü, resesyon yolda

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), temmuz ayına ilişkin fabrika siparişleri geçici verilerini açıkladı. Buna göre, ülkede üretilen ürünler için siparişler, temmuzda bir önceki aya kıyasla yüzde 1,1 düştü. Söz konusu siparişler Temmuz 2021'ye göre ise yüzde 13,6 azaldı. Fabrika siparişlerine ilişkin piyasa beklentisi, aylık bazda yüzde 0,5 düşmesi yönündeydi.

Commerzbank Başekonomisti Jörg Krämer ise üçüncü yardım paketini işaret ederek "Resesyona engel olamayacak" dedi. Krämer Reuters’a şöyle konuştu:

Almanya'da hükümetin açıkladığı 65 milyar avroluk paket resesyona (ekonomik durgunluk) engel olamayacak. Üçüncü yardım paketi, Almanya'nın sonbaharda resesyona girecek olma ihtimali üzerinde çok az bir etkiye sahip.

ING Başekonomisti Carsten Brzeski de "Paket muhtemelen tüm bir ekonominin resesyona sürüklenmesini engellemek için yeterli olmayacak. Şirketler, enerji fiyatlarındaki büyük artış nedeniyle faaliyetlerini azaltmak zorun kalacak, bu da üretimin düşmesine neden olacak” dedi.

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN