Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2022 Çarşamba

Evrenin en derin ve en net görüntüsü fotoğraflandı

James Webb Uzay Teleskobu, evrenin şimdiye dek fotoğraflanmış en derin ve en net görüntüsünü yakaladı.

James Webb Uzay Teleskobu, evrende 13 milyar yıldan daha fazla geriye bakarak, şimdiye kadar çekilmiş erken evrenin en derin görüntüsünü kaydetti. Teleskobun çektiği renkli fotoğraflar, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Joe Biden’ın da katıldığı bir bilgilendirme toplantısında ilk kez gösterildi. Ardından ise internette kamuoyuna sunuldu.

Görüntüler 13,3 milyar yıl öncesinden. Evrenin yaklaşık 13,8 milyar yaşında olduğu kabul ediliyor. Yani Webb’in fotoğrafları Big Bang’den 600 milyon yıl sonrasına kadar olan galaksilerin bozulmuş şekillerini de fotoğrafladı. Bilim insanları, fotoğrafların kalitesine bakarak teleskobun aslında fotoğraflarda görülenden çok daha ötesini görebildiğini düşünüyor.

James Webb 10 milyar dolara mâl oldu. NASA tarafından 25 Aralık 2021 yılında uzaya fırlatıldı ve artık 31 yaşına gelen Hubble Uzay Teleskobu’nun halefi olarak görülüyor.

FOTOĞRAFLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Geri Dön 13 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN