Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Eugen Brysch: Ukraynalı sağlıkçılar sisteme bu kadar hızlı entegre edilmemeli

Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, Ukraynalı sağlıkçıların sağlık sistemine hızlı entegre edilmesinin tehlikeli bir karar olduğunu savundu.

Almanya’da eyaletlerin sağlık bakanları pazartesi günü Ukrayna’daki savaştan kaçan sağlık personelinin mesleki denkliklerinin hızlıca tanınıp Almanya’da çalışabilmelerine karar verdi. Konuya ilişkin tepki Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch’ten geldi. AFP’ye konuşan Brysch, durumun tehlikesine dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Ukraynalı mülteciler çok hızlı bir şekilde iş gücüne entegre edilmek isteniyor. Ancak bu özellikle sağlık sektörü için yanlış bir karar. Politikacılar ve hastane işletmecileri, savaştan kaçan doktor ve hemşireleri bir av olarak görüyor. Bu onların sefaletlerinden faydalanmaktır. Hasta bakımı iyi derecede Almanca bilmeyi gerektirir. Sağlık sektöründe gereken dil düzeyine bir yıldan az bir sürede ulaşmak mümkün değil."

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN