Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2022 Perşembe

Enflasyon yüzde 7,6’ya geriledi

Almanya’da haziran ayı enflasyonu yüzde 7,6 olarak açıklandı. Mayıs ayında bu oran yüzde 7,9’du.

Enflasyon yüzde 7,6’ya geriledi

Federal İstatistik Dairesi (Destatis), Almanya'da enflasyonun mayıs ayında yıllık bazda yüzde 7,9 olduğunu duyurmuştu. Bu, Almanya'da petrol krizinin etkisindeki 1973-1974 kışından beri (son 50 yılın) karşılaşılan en yüksek enflasyon oranı olarak kayıtlara geçmişti.

Haziran ayında, enflasyon ayın başında yapılan akaryakıt indirimi ve 9 avroluk biletle yavaşladı. Mayıs ayında akaryakıta yüzde 41 oranında zam gelmişti. Haziran ayında da bir yıl öncesine oranla akaryakıt fiyatları yüzde 33,2 oranında daha arttı. Öte yandan mazot (Heizöl) fiyatları, bir önceki yıla göre yüzde 108,5, doğalgaz yüzde 60,7 ve elektrik yüzde 22,0 artarak daha pahalı hale geldi.

Gıda fiyatları enflasyonu haziran ayında hızlanarak yıllık bazda yüzde 12,7'ye yükseldi. Fiyatlar mayıs ayında yüzde 11,1 ve nisan ayında yüzde 8,6 oranında artmıştı.

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN