Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Haziran 2022 Perşembe

Enflasyon etkisi: SPD üçüncü sıraya düştü

Son yapılan anketlere göre enflasyon etkisi seçmenin oylarını değiştirdi. SPD yüzde 19’a düşerken CDU yüzde 29 ile ilk sıraya yerleşti. Yeşiller Partisi ise oylarını yüzde 24’e yükseltti.

RTL\ntv ‘nin anketlerine göre, SPD’nin oyları yüzde 19’a düştü. Mevcut rakamlara göre parti geçtiğimiz yıldan bu yana en büyük oy kayıplarını yaşıyor. Kayıplara gerekçe olarak ise, enflasyonun artmasıyla birlikte alım gücünün düşmesi gösteriliyor. Anketlerin açık ara kazananı ise yüzde 29’luk bir oy oranıyla CDU oldu. Yeşiller, özellikle Ukrayna-Rusya savaşındaki duruşuyla krizi lehine çevirdi. Yeşiller, oy oranlarını artırarak yüzde 24’e çıkardı. AfD yüzde 9, koalisyon ortağı FDP’nin oy oranları ise değişmedi ve yüzde 7’de kaldı.

Anketlere göre Almanların yarısından fazlası (yüzde 65) hükûmetin enflasyonla mücadelesini yetersiz buluyor. Sadece yüzde 26'sı yardım paketlerinden memnun. 

Buna rağmen SPD’li Başbakan Olaf Scholz, listelerde CDU Lideri Merz’in çok üzerinde yer alıyor, Bugün seçim olsaydı ankete katılanların yüzde 39’u Scholz’a, yüzde 20’si ise Merz’e oy verirdim diyor.

Geri Dön 02 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN