Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Enfeksiyondan Korunma Yasası Meclis’ten geçti

Enfeksiyondan Korunma Yasası, Federal Meclis’te 368’e karşı 313 oyla kabul edildi.

Enfeksiyondan Korunma Yasası Meclis’ten geçti

Federal Meclis’te, Enfeksiyondan Korunma Yasası’ndaki değişiklikler oylandı. Koalisyonun 1 Ekim - 7 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında geçerli olmak üzere sunduğu yasa taslağı, bugün Meclis’ten 386 kabul, 313 ret, 3 çekimser oy ile geçti. Yürürlüğe girebilmesi için Federal Konsey’in (Bundesrat) de onaylaması gerekiyor. 

Federal Sağlık Bakanı Lauterbach, Meclis’teki konuşmasında şöyle dedi:

Pandeminin sonbaharda nasıl gelişeceğini bilmiyoruz. Ancak bu sefer iyi hazırlanmış olacağız ve durumu hemen kontrol altına alacağız. İnsanların özgürlüğüne mümkün olduğunca az, ancak gerektiği kadar kısıtlama getirerek birçok ölümü, ciddi vakayı ve uzun süreli koronavirüs hastalıklarını önleyeceğiz.

Peki yeni yasada neler var?

Yeni düzenlemeye göre, yerel toplu taşımada maske takma mecburiyeti devam edecek. Yani otobüslerde, trenlerde, tramvaylarda FFP2 maske takılacak. Sadece 6-14 yaş arası çocukların ve personelin cerrahi maske takmasına izin verilecek. Uçaklarda maske zorunluluğu yapılan son değişikle taslaktan çıkarılmıştı. Önceki metinde uçakta FF2 zorunlu idi, toplu taşıma da cerrahi maske de kabul ediliyordu.

Ayrıca hastane ve bakım evlerinde FFP2 maske takılmasına negatif test sonucu sunmak da zorunlu olacak. Bu aynı şekilde doktor muayenehanelerinde ayakta tedaviler için de geçerli olacak. Bu daha önce eyaletler tarafından düzenlenebilirdi ancak son düzenlemede federal hükümet bunu Almanya geneli tek tip hale getirdi.

Eyaletlere de sağlık sisteminin işlevini yerine getirmesi ve kritik altyapının korunması için 1 Ekim’den itibaren 2 aşamalı önlemler alma imkanı verilecek. Birinci aşamada eyalet yönetimleri halka açık kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu getirebilecek. Kültür ve spor etkinlikleri ile restoranlarda; iyileşmiş, koronavirüs testi negatif olanlar veya aşıları tam olup da son aşısı 3 aydan eski olmayanlar, bu zorunluluğun dışında tutulabilecek.

Cezaevleri, mülteci yurtları, kreş ve okullar gibi insanların toplu halde bulunduğu belirli yerlerde test zorunluluğu da getirilebilecek. Ayrıca okullarda, yüz yüze eğitimin sürdürülmesi için gerekli görülüyorsa 5. sınıftan itibaren maske zorunluluğu uygulanabilecek.

İkinci aşamada eyalet meclisleri, sağlık sisteminin veya diğer kritik altyapının çökme tehlikesine karşı, açık havada yapılan etkinliklerde herkese maske zorunluluğu getirme, hijyen konseptleri geliştirme, halka açık iç mekanlarda yapılan etkinliklere katılacakların sayısını sınırlama ve sosyal mesafeye uyma gibi önlemler alabilecek.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN