Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Eylül 2022 Çarşamba

Enerji yoğun sektörlere yardımlar genişliyor

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, enerji yoğun sektörlerde üretim yapan şirketlere verilecek devlet yardımlarının kapsamının genişletileceğini söyledi.

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, yaşanan enerji krizine ilişki dpa’ya konuştu. Bakan Habeck, “Sübvansiyonların kapsamını zanaat ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin de faydalanabileceği şekilde genişletmek istiyoruz. Özellikle orta ölçekli şirketlerin hızlı bir şekilde hibe almasını sağlayacağız. Yardımlar bu ay itibariyle geriye dönük olarak da verilebilir. Ülke ekonomisini güvence altına almak için bütün mali gücümüzü kullanacağız” dedi. 

Ayrıca Ekonomi Bakanı Habeck, bu hibeleri 2024 yılının nisan ayına kadar uzatmak istiyor ve AB Komisyonu’yla görüşmelerde bulunuyor. Hükûmet, enerji destek programıyla, artan enerji maliyetlerini müşterilerine yansıtamayan şirketleri desteklemeyi hedefliyor. Buna göre bir şirket enerji maliyetlerinden ne kadar çok etkilenirse, o kadar fazla devlet yardımı alabilecek. 

Geri Dön 14 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN