Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2022 Çarşamba

Enerji tedarik şirketlerine devlet desteği

Doğalgaz krizine karşı bu kez de Uniper gibi zor durumdaki enerji tedarik şirketlerine, devlet desteği geliyor. 

Spiegel’ın haberine göre, Ekonomi ve Maliye Bakanlıkları prensipte bir taslak üzerinde fikir birliğine vardı. Enerji Güvenliği Yasası’nda yapılacak yeni düzenlemelerle krizden etkilenen tedarikçilere mali yardımlarda bulunulacak, gerekirse şirket hisseleri, devlet tarafından satın alınabilecek. 

Planlanan önlemlerle birlikte, enerji tedarik şirketlerinin tarifelerinde, ani fiyat artışları yapmalarının önüne geçilmek isteniyor. Ayrıca arz güvence altına alınarak, istikrarın devam ettirilmesi de hedefleniyor. Yasal düzenlemelerin, cuma gününe kadar Federal Meclis ve Eyaletler Meclisi’nden geçirilmesi bekleniyor. Hükûmetin bu adımının arkaplanında ise Almanya'nın doğalgaz ithalatında en büyük paya sahip şirketi Uniper bulunuyor. 

Şirket geçtiğimiz günlerde hükûmete yardım çağrısında bulunmuştu. Uniper aynı zamanda çok sayıda belediyeye de doğalgaz tedariği sağlıyor. Hükümet çevrelerinden gelen bilgiye göre, destek planı henüz netleşmedi. Ancak Lufthansa Havayolları’nın kurtarma modeli, Uniper gibi büyük tedarik şirketlerinde de uygulanabilir.

Geri Dön 06 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN