Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ağustos 2022 Perşembe

Enerji tasarrufu yönetmeliği onaylandı: İşte yeni tedbirler

Almanya’da Bakanlar Kurulu dün enerji tasarrufu yönetmeliğini onayladı. Yönetmelik kapsamında bir dizi yeni tedbir kararı alındı.

Enerji tasarrufu yönetmeliği onaylandı: İşte yeni tedbirler

Almanya’da toplanan Bakanlar Kurulu, enerji tasarrufu yönetmeliğini onayladı. Yönetmelikle birlikte gelen yenilikler arasında; daha önce 20 dereceye kadar ısıtılan kamu binaları artık 19 dereceye kadar ısıtılması ve ışıklı reklam panolarının geceleri kapalı kalması gibi tedbirler yer alıyor.

Onaylanan yeni tedbirler şöyle:

Kamu binaları en fazla 19 dereceye kadar ısıtılacak.

Koridorlar, fuayeler veya teknik odalar gibi geçiş amaçlı kullanılan alanlar mümkünse hiç ısıtılmayacak.

Sadece estetik veya sunum amaçlı yapılacaksa, bina ve anıtlardaki aydınlatmaları kapatılacak.

Billboard’lar gibi ışıklı reklam panoları gece boyunca kapalı kalacak.

Özel havuzların doğalgaz veya elektrikle ısıtılmasına izin verilmeyecek.

Kira sözleşmelerinde minimum sıcaklıkla ilgili hükümler geçici olarak askıya alınacak.

En geç ısıtma sezonunun başında, gaz tedarikçileri ve daha büyük konut binalarının sahipleri, müşterilere veya kiracılara beklenen enerji tüketimi, ilgili maliyetler ve potansiyel tasarruflar hakkında bilgi verecek.

Habeck: Herkesin katkısı çok önemli

Konuya ilişkin konuşan Ekonomi Bakanı Robert Habeck, federal hükûmetin kalıcı olarak Rus enerji kaynaklarından bağımsız olma politikasının sürdürüldüğünü ifade ederek, "Kamu binalarında, şirketlerde ve özel hanelerde mümkün olduğunca daha fazla gaz tasarrufu yapmak çok önemli. Ulusal çapta dayanışmaya ihtiyacımız var: Devlet, iş dünyası, dernekler, sendikalar, sivil toplum… Herkesin katkısı çok önemli" ifadelerini kullandı.

Hükûmet ayrıca doğalgazla çalışan elektrik santrallerinin kömür ile değiştirilmesiyle yüzde 3 ila 5 oranında tasarruf etmeyi planlanıyor. Yüksek fiyatların bir sonucu olarak şimdiden yüzde 8’e kadar tasarruf sağlandı.

IG Metall: Bumerang etkisi yaratacak

IG Metall, iş yerlerinin kararlaştırılan daha düşük sıcaklıklara indirilmesine karşı tepkisini bir kez daha dile getirdi. Sendikanın Yönetim Kurulu Üyesi Hans-Jürgen Urban, "Bu sadece sonbaharda çalışanlar için risk oluşturmayacak. Yüksek hastalık oranları da ekonomi için bir bumerang etkisi yaratacak. Günlük ofis ortamında atkı veya eldiven çalışıldığını hayal bile edemiyorum" sözleriyle endişesini dile getirdi.

Geri Dön 25 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN