Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2022 Perşembe

Enerji tasarrufu planı açıklandı

Hükûmet, kışa kadar ülkenin Rusya'dan gelen yakıtlara olan bağımlılığını azaltmak amacıyla toplumun tüm kesimlerini enerjiyi daha verimli kullanmaya teşvik edilmesi için yeni eylem planı hazırladı.

Ekonomi ve İklim Bakanı Robert Habeck enerji tasarrufuyla ilgili iddialı bir önlem planı sundu. Habeck basın açıklamasında, "Herkes Rus gazını değiştirmek ve yenilenebilir enerjiye geçmekten bahsediyor. Ancak şu an için Almanya’yı daha fazla bağımsızlığa götürecek en önemli yol enerji tasarrufu. Bu aynı zamanda iklim koruma hedefleri ve ‘fosil enerjilerin fahiş fiyatlarını’ hafifletmek için de gerekli" dedi.

Enerji Verimliliği Çalışma Planı’na genel bakış ise şöyle:

Eski evlerin tadilatı ve yalıtımı için daha fazla bütçe ayrılacak. Özellikle eski pencereler ve eski ısıtma sistemleri, enerjiyi tüketiyor.

Ocak ayından itibaren de yeni binalar için "iklim dostu inşaat" adıyla yeni bir finansman programı başlatılacak.

Binaların çatılarına standart olarak güneş enerjisi panelleri yerleştirilecek ve uygun tarifelerle bu teşvik edilecek.

Yardımlara ek olarak, binalarında tadilat yapmayan ev sahiplerine de cezalar gelebilir. Bir binanın enerji tüketimi ne kadar kötüyse, ev sahiplerinin ödediği CO₂ fiyatı o kadar yüksek olacak.

2024'ten itibaren yeni kurulan veya değiştirilen ısıtma sistemlerinde en az yüzde 65 yenilenebilir enerji kullanılacak. Güneş enerjisi, jeotermal ve odunlu ısıtma sistemleri ve ısı pompaları kullanılacak. 

Ekolojik kaynaklardan ısı temini yapılacak. Öncelikli olarak kamu binalarında yenilenebilir enerji teşvik edilmek isteniyor.  Bunun için eyalet ve belediyelere ısıtma şebekelerinin inşası için teşvik fonları ayrılacak.

Endüstride yeşil elektrik ve yeşil hidrojen kullanılması teşvik edilecek. 

Enerji tasarrufuyla ilgili adımlar yasal bir zemine oturtulacak.

Haziran ayında işletmeleri ve tüketicileri pratik ipuçları ve tavsiyelerle tasarruf etmeye teşvik eden 'enerji tasarrufu kampanyası' başlayacak. 

Bu çok aşamalı planın, inşaat ve adalet bakanlıkları ile birlikte geliştirildiği açıklandı.

Geri Dön 19 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN