Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2022 Salı

Enerji şirketlerinden ek vergi talebi büyüyor

Belçika’da Yeşiller Partisi, savaş nedeniyle aşırı kâr eden enerji şirketlerinden ek vergi alınarak orta ve dar gelirli kesimin desteklenmesini talep etti.

Avrupa’da enerji şirketleri Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle bu yıl kârlarını ciddi oranda artırdı. Artan hayat pahalılığı ise orta ve dar gelirli kesimi zor durumda bıraktı. Buna karşı Almanya, Avusturya ve Belçika başta olmak üzere birçok ülkede enerji şirketlerinin savaştan ettiği yüksek kâr nedeniyle ek vergi ödemeleri talep ediliyor. Almanya’da Yeşiller Partisi, "Bazı şirketler bilerek bu savaşın dehşetinden kâr ediyor. O zaman buna vergi getirmeliyiz" derken; Avusturya’da Başbakan Karl Nehammer de aynı talepte bulunmuştu.

Belçika’da da sol görüşlü Yeşiller ve Ecolo partilerinden siyasetçiler Petra De Sutter ve Georges Gilki, hükûmetin, hızla artan gıda ve enerji fiyatları karşısında alım gücü düşen vatandaşlara yardım etmesi yönünde çağrı yaptı.

Alt ve orta sınıftaki çalışanların maaşının yükseltilmesi, ve ülke genelinde istihdamın en az yüzde 80’e çıkarılması gerektiğini vurgulayan siyasetçiler, bu yardımların finanse edilebilmesi için savunmaya ayrılan bütçenin azaltılması ve savaş nedeniyle aşırı kar eden enerji şirketlerinden ek vergi alınması önerilerinde bulundu.

Geri Dön 31 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN