Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Eylül 2022 Cumartesi

Enerji krizine karşı yeni önlemler yolda

Belçika hükûmeti, enerji fiyatlarındaki artışı hafifletmek ve Rusya’ya bağımlılığı azaltmak için yeni önlemler almaya hazırlanıyor. 

Planlara göre, Almanya’da olduğu gibi kamu binaları en fazla 19 dereceye kadar ısıtılacak ve ışıklandırmalar gece kapatılacak. Krizden aşırı kâr eden enerji şirketlerinden ek vergi alınacak. Enerji faturalarında KDV yüzde 21’den yüzde 6’ya düşürülmüştü, bu uygulama 2023 Mart sonuna kadar uzatılacak. Enerjide uygulanan KDV indiriminin kalıcı hale getirilmesi de ihtimaller dahilinde, fakat Başbakan De Croo, "Hükûmetin parası sınırsız değil" açıklamasında bulundu. 

Enerji Bakanlığı’nın verilerine göre, Belçika’nın en büyük elektrik sağlayıcısı Engie, 2022’nin ilk 8 ayında sadece nükleer santrallerinden 2 milyar avro ek gelir elde etti. Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, enerji şirketlerinden aşırı kâr vergisi almanın hükûmete 700 milyon avroya kadar ek gelir sağlayabileceğini açıkladı. 

Geri Dön 03 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN