Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2022 Çarşamba

Enerji devi 1 Ekim’de doğalgaza büyük zam yapacaklarını duyurdu

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden RheinEnergie, 1 Ekim’den itibaren doğalgaz fiyatlarına gelecek mega zamları duyurdu. Doğalgaza yüzde 133 oranında zam gelecek.

RheinEnergie’nin 2 milyondan fazla müşterisi bulunuyor. Şirket doğalgaza yüzde 133 oranında zam geleceğini duyurdu. Şu an kilovatsaat başına 7,87 sent olan doğalgaz, 18,30 sente çıkacak.

Zammın gerekçesini de açıklayan RheinEnergie, "2021/22 ila 2022/23 tedarik dönemine kıyasla doğalgaz tedarik maliyetlerinde yaklaşık yüzde 450'lik bir artış oldu. Bu da, fiyatların önemli ölçüde artmasına neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Peki bu ne anlama geliyor?

Ortalama bir hane için yıllık tüketim 10 bin kilovatsaat. Yeni zamlardan sonra yaklaşık 960 avro olan yıllık doğalgaz maliyeti 2 bin avroya çıkacak. Yani fazladan 1000 avroluk doğalgaz faturası ödenecek.

Şansölye Olaf Scholz, 2 hafta önce yaptığı açıklamada kilovatsaat başına 2 sentlik bir artış öngörmüştü. Scholz’un öngörüsü yanlış çıktı. Eğer Scholz’un dediği gibi zam yapılsaydı 4 kişilik bir ailenin yıllık doğalgaz maliyeti 200-300 avro artacaktı.

Geri Dön 03 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN