Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2022 Cuma

En sağlıklı insanlar Hamburg’da

Son araştırmaya göre Almanya’da en sağlıklı insanlar Hamburg’da yaşıyor. Hamburg’u sırasıyla Baden-Württemberg ve Bremen takip ediyor.

Berliner Zeitung’un haberine göre, Almanya'da hastalıkların dağılımı da eyaletlere göre farklılıklar gösteriyor. Barmer Sağlık Sigortası’nın verilerine göre, Thüringen, Saksonya ve Saksonya-Anhalt'ta kalp hastalıkları ulusal ortalamanın yüzde 40 üzerinde. Thüringen ise sağlık sorunlarının en yüksek olduğu şehir. Doğu bölgelerde sağlık sorunlarının yüksek olmasının sebebi olarak hatalı beslenme gösteriliyor. 

Berlin ise depresyon ve anksiyete gibi psikolojik hastalıklarda ve AIDS’in görülme sıklığında lider. Alkol ve uyuşturucu kullanımı ise ortalamanın üzerinde. 

Araştırmaya göre, Almanya’nın en sağlıklı insanları ise Hamburg'da yaşıyor, Baden-Württemberg ve Bremen, ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.  Uzmanlar hastalıklarda; meslek, yaş ve ortalama kazancın belirleyici olduğuna dikkati çekiyor. 

 

Geri Dön 27 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN