Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2022 Perşembe

Emlak şirketi kiracıların kaloriferleri kısmasını istedi

Almanya’nın en büyük ikinci emlak şirketi LEG Immobilien, önümüzdeki kış için kiracılardan kaloriferleri kısmalarını istedi.

Şirketin CEO’su Lars von Lackum Handelsblatt’a konuştu. Lackum, Almanya’daki mevcut durum göz önüne alındığında halka ısınmadan feragât etmeleri gerektiğinin söylenmesini savundu. Lackum’a yanıt Alman Kiracılar Birliği Başkanı Melanie Weber-Moritz’ten geldi. Lackum’un önerisini reddettiklerini söyleyen başkan BILD’e verdiği demeçte "Ev sahiplerinin, kiracıların sıcaklıklarını tek taraflı olarak daha da düşürmesini kesinlikle reddediyoruz. Bu, dolaylı olarak kiracıların sağlıklarını tehlikeye atmalarını istemek etmek anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.

Hamburg Kiracılar Derneği de öneriye tepki gösterdi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kontratta kararlaştırılan minimum sıcaklıktaki bir düşüşün, kötü yalıtılmış dairelerdeki veya çatı katı veya zemin kat gibi daha korunmasız yerlerdeki kiracıları etkileme olasılığı çok daha yüksek. Öte yandan, pahalı yeni dairelerdeki zengin kiracılar bu ısı düşüsünü çok daha az hissedecek.

Köln Kiracılar Derneği ise vatandaşın evini ne kadar ısıtmak istediğine karar verme hakkı olduğunu söyledi. Dernekten yapılan açıklamada, düşük sıcaklıklarda küf oluşumunun meydana gelebileceği söylenerek "Daireler uygun şekilde ısıtılmalı" denildi.

Geri Dön 28 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN