Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Haziran 2022 Cuma

Emeklilik sisteminde reform planı

Almanya’da emeklilik sisteminde reform yapılması planlanıyor çünkü ‘boomer’ kuşağının emeklilik yaşı geldi.

Almanya'da emeklilik sisteminde reform yapılması planlanıyor. Çünkü İkinci Dünya Savaşı'ndan hemen sonra doğan, nüfus patlamasına da sebep olan ‘baby boomer kuşağı’ emekli olmaya başlıyor. Alman Emeklilik Sigortaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Gunkel, emeklilerin maaşları için ödenen katkı paylarının artacağını ve emekli maaşı oranlarının da düşebileceğini söyledi.

Gunkel, “Emeklilikle ilgili katkı payları 2025’ten itibaren artabilir. Çünkü nüfus patlamasının yaşandığı yıllarda doğan kişiler artık emekli olmaya başlıyor. Emekli sayısında ciddi bir artış olacak" ifadelerini kullandı.

1 Temmuz'dan itibaren emekliler maaşlarını zamlı alacak. Federal Meclis’te dün onaylanan yasaya göre, emekli maaşları Batı'da yüzde 5,35, Doğu'da yüzde 6,12 artacak.

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN