Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2022 Perşembe

Emeklilere 300 avroluk yardımı alabilmeleri için ‘işe girin’ tavsiyesi

Artan enerji maliyetleri karşısında eylül ayında bir defaya mahsus yapılacak 300 avroluk yardımdan çalışmayan emekliler yararlanamayacak. CDU’lu finans uzmanı emeklilere ‘1 Temmuz’a kadar kısa süreli işlerde çalışmayı’ tavsiye etti.

Hükûmet, artan enerji maliyetleri karşısında halkı desteklemek için bir yardım paketi verileceğini duyurmuştu. Ancak, eylülde bir defaya mahsus verilecek 300 avroluk enerji yardımı, sadece çalışan ve gelir vergisine tâbi olanları kapsayacak. Yani ortalama 21 milyon emekli devlet desteğinden mahrum kalacak. 

CDU’lu finans uzmanı Antje Tillmann, emekliler için tavsiyelerde bulundu. Tillmann, “Emeklilere işe geri dönmelerini öneriyorum. 1 Temmuz’a kadar küçük işlerde ya da kısa süreli işlerde çalışmaya başlayan herkes bu yardımdan faydalanabilecek. Örneğin bir emeklinin haftada bir torununa bir saat bakması asgari ücret alması için yeterli. Bu ayda 312 avro edecektir“ dedi.

Federal Maliye Bakanlığına göre ise, akrabalar arasındaki bir iş ilişkisinin vergilendirilebilmesi için en iyi yol, alınan maaşı gösteren bir banka ekstresi.

Geri Dön 05 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN