Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

Emekliler geçinemiyor: 1 milyondan fazla emekli çalışmaya devam ediyor

Almanya’da 1 milyondan fazla emekli, emekli maaşıyla geçinemedikleri için çalışmaya devam ediyor.

Almanya’da 1,05 milyon kişi emekli olmalarına rağmen, emekli maaşları yetmediği için çalışmaya devam ediyor. Çok küçük işlerde çalışan emekliler, ay sonunu getirmeye çalışıyor. 

Sol Parti’nin soru önergesine verilen cevaba göre; geçen yıl 1,05 milyon çalışanın 67 yaş ve üzeriydi. 2010 yılında çalışmaya devam eden emekli sayısı 685 bindi.

Sol Parti Milletvekili Sören Pellmann RND'ye verdiği demeçte, "Bu çok üzücü bir gelişme. Rakamlar aynı zamanda vatandaşların yaşam standardını neredeyse hiç garanti etmeyen bir emeklilik sisteminin de sonucu. Giderek daha fazla emekli çalışmak zorundaysa, emekli maaşları açıkça yetmiyor demektir. Yaz aylarında emekli maaşına zam yapılacak olmasına rağmen, artan fiyatlar karşısında yine de yetersiz kalacak” dedi.

 

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN