Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2022 Salı

Emekli maaşı çalışmaları devam ediyor

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, yıl sonuna kadar emekli maaşlarıyla ilgili yol haritasını belirlemek istediklerini bildirdi. 

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Alman Basın Ajansı’na emekli maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Heil, uzun vadede emekli maaşlarının seviyesini yüzde 48’de sabit tutmak istediklerini ifade ederek "Emeklilik sigortalarıyla bir sermaye stoğu oluşturarak emekli maaşlarının finansmanını geniş bir teme oturtacağız" dedi. Bununla birlikte koalisyon hükûmeti, küresel olarak yatırım yapılabilecek kalıcı bir emeklilik fonu için sermaye birikimi yapmak istiyor. İlk adım olarak bütçe fonlarından 10 milyar avroluk bir sermaye stoku ayrılmak isteniyor.

10 milyar avro yetersiz bulundu

Alman Emeklilk Sigortası Başkanı Gundula Roßbach dpa’ya verdiği demeçte emeklilik sigortalarının finansmanı için ayrılacak 10 milyar avronun yetersiz olduğunu söyledi. Roßbach, yıllık bütçenin 340 milyar avro olduğunu hatırlattı.

FDP Başkan Yardımcısı Johannes Vogel ise gelecek nesiller için adil bir sistem kurmak istediklerini belirtti. Vogel, "Emeklilik sisteminde uzun vadeli istikrar ancak yapısal reformlarla sağlanabilir. Bu yüzden emeklilik hisseleri oldukça önemli" diye konuştu.

Emekli maaşı seviyesi, ortalama çalışan maaşlarının yüzdelerine göre belirlenecek bir rakamı ifade ediyor. 

Geri Dön 19 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN