Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Eylül 2022 Perşembe

Elektrikteki fiyat freninin detayları belli oldu

Avusturya hükûmeti, elektrik fiyatlarına uygulanacak frenin detaylarını açıkladı. 1 Aralık’ta uygulamaya girecek fiyat freni, 30 Haziran 2024’e dek devam edecek.

Avusturya hükûmeti, yüksek enerji masraflarına karşı vatandaşları yıllık ortalama 500 avro rahatlatması hedeflenen elektrik fiyat freni uygulamasının detaylarını açıkladı. Uygulama 1 Aralık’ta yürürlüğe girecek, 30 Haziran 2024’e kadar yürürlükte kalacak. Aylık ortalama elektrik tüketiminin yüzde 80’i, yani yaklaşık 2 bin 900 kilovatsaat, kriz öncesindeki fiyat seviyesi olan kilovatsaat başına 10 sentten faturalandırılacak. Bu uygulamanın, hükümete 3 ila 4 milyar avroya mal olması bekleniyor.

Yaklaşık 300 bin dar gelirli kişiye, ek olarak kilovatsaat başına 5 sent daha yardım yapılacak. Bu kişilerin elektrik masraflarının yıllık 200 avro daha azalması bekleniyor. Ayrıca, 3 veya daha fazla kişilik haneler, ek yardım almak için başvuruda bulunabilecekler. Bu konuda ayrıntılar daha sonra açıklanacak. 

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN