Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2022 Salı

Elektrik yüzde 50 zamlandı, enerji firmaları rekor kâr açıkladı

Avusturya’da enerji fiyatları yüzde 20 ila yüzde 50 oranında arttı. Buna karşın enerji şirketleri rekor seviyede kâr açıkladı.

Avusturya’da enerji fiyatları, 1 Mayıs itibarıyla yeniden zamlandı. Elektrik faturaları, kontrata bağlı olarak yüzde 20 ila yüzde 50 oranında arttı. Vatandaşlar, geçen yıla kıyasla elektrik için yıllık ortalama 250, doğal gaz için 900 avro daha fazla ödeyecekler.

Avusturyalı enerji şirketleri ise rekor seviyede kâr açıklıyor. Hisselerinin yüzde 51’inin devlette olduğu Verbund AG, 2 milyar avro kâr açıkladı. Kâr payının 186 milyon avrosu, doğrudan Finans Bakanı’na gidecek. 

"Zamların hırstan başka sebebi yok"

Momentum Enstitüsü’nden ekonomist Picek, "Şu anda gördüğümüz fiyat artışının hırstan başka hiçbir sebebi yok. Şirketler, maksimum kâr elde etmeye çalışıyor" dedi.

Geri Dön 03 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN