Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

Elektrik, maliyetinden 4,4 milyar avro pahalıya satılıyor

Avusturya’da elektrik üreticilerinin, enerji krizini bahane ederek, elektriği tüketicilere üretim maliyetinden toplam 4,4 milyar avro daha pahalıya sattığı iddia edildi. 

Avusturyalı haneler, yıllık toplam ortalama 18 teravatsaat elektrik kullanıyor ve bu elektriğin yüzde 85’i yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ediliyor. Ancak firmalar, elektriğe yine de doğalgaza endeksli olarak zam yapıyor, doğalgaz fiyatları da geçen yıla göre neredeyse 10 kat arttığı için elektrik fiyatları da ciddi ölçüde artıyor. Bu artışın, 2023’te de devam etmesi bekleniyor. 

Enerji uzmanı Steven Spiegelhofer, "Enerji piyasasındaki kaos ve panikten dolayı fiyatların bir üst sınırı yok, ve bunun faturası özel tüketicilere ödetiliyor" dedi. Spiegelhofer, hükûmetin kararlaştırdığı elektrik fiyat freninin yeterli olmayacağını, sistemde köklü bir değişikliğin şart olduğunu vurguladı. 

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN