Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2022 Çarşamba

Elektrik kesintisine karşı evde neler bulundurmak gerekir?

Almanya’da enerji krizine rağmen elektrik kesintileri beklenmiyor. Ancak yine de tedbir amaçlı bir erzak ve malzeme listesi hazırlandı.

Almanya’da enerji krizine rağmen önümüzdeki aylarda geniş çaplı bir elektrik kesintisi beklenmiyor. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi (Bevölkerungsschut) yine de acil durumlara karşı hazırlıklı olmak için bulundurulabilecek erzak ve malzemelerin listesini hazırladı. 

RND'de yer alan habere göre; buzdolabı ve ocak çalışmayacağı için, uzun süre muhafaza edilebilen konserve ve pişirilmeyen yiyecekler, kişi başı günlük 2 litre olmak üzere 10 gün boyunca yetecek kadar su, mumlar, kibrit ve çakmak, gaz lambası, pille veya güneş enerjisiyle çalışan el feneri, yedek piller ve telefonu şarj etmek için powerbank bulundurulması öneriliyor. Dondurulmuş gıdalar, elektriğin kesilmesi durumunda 10 ila 64 saat boyunca güvenli olarak tüketilebiliyor. 

Ayrıca, mumlar ve gaz lambaları yangın riskini artırabileceğinden, yangın söndürücü veya yangın battaniyesi bulundurmakta fayda var. Elektrikler kesildiğinde ATM’ler de çalışamayacağı için evde nakit para bulundurulması da önerildi.

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN