Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2022 Perşembe

Ekonomistlerden kişi başı aylık 100 avro önerisi

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, enerji fiyatlarındaki artış nedeniyle orta ve dar gelirli vatandaşlara 18 ay boyunca aylık 100 avro yardım yapılması gerektiğini söyledi.

Ekonomistlerden kişi başı aylık 100 avro önerisi

Ekonomistler, hükûmete enerji fiyatlarındaki keskin artış nedeniyle özellikle düşük ve orta gelirli kişilere acilen bir yardım paketi sunması çağrısı yapıyor. Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, "En iyi seçenek, önümüzdeki 18 ay boyunca kişi başı aylık 100 avroluk enerji parası (Energiegeld) gibi doğrudan hesaplara havale yapılması” dedi ve destek paketinin yüksek gelirlileri kapsamaması gerektiğini ekledi. 

Fratzscher da Scholz’un destek sözüne atıfta bulunarak, “Almanya’da çok büyük bir düşük ücretli çalışan ve emeklilerden oluşan kesim var. Bu gruptakiler, ek masrafları karşılamak için neredeyse hiç birikimi yok ve devletten neredeyse hiç doğrudan destek almıyorlar” dedi. Fratzscher ayrıca ülkede çok büyük bir sosyal adaletsizlik olduğunu da sözlerine ekledi.

Hans Böckler Vakfı Makroekonomi ve İş Döngüsü Araştırma Enstitüsü Bilimsel Direktörü Sebastian Dullien de DPA’ya verdiği demeçte, Eylül ayında tüm çalışanlara ödenecek olan enerji ödeneği oranının (Energiepauschal) makul ve mantıklı olacağını söyledi. Düşük gelirli ancak konut yardımı almayan emekliler gibi bugüne kadar büyük ölçüde eli boş bırakılan hanelerin de bu kez unutulmaması gerektiğini belirtti.

Kriz daha başlamadı

Dullien şöyle konuştu: 

Şu ana kadar ayda 100 avro ısınma parası ödeyen kişiler, yakında 300 avro veya daha fazla ödeyecek. Aylık net 2 bin ila 3 bin avro geliri olan aileler için faturalar toplumsal bir kargaşana yol açacak. Ailelerin üzerindeki bu yükü hafifletmek toplumsal barış için önemli. Aralık ayında ödenmesi gereken fazla fatura farkı için hükümetin tekrar bir enerji yardımı yapması gerek.

Almanya Sosyal Birliği (SoVD) Başkan Yardımcısı Ursula Engelen-Kefer da Neue Osnabrücker Zeitung'a verdiği demeçte, “Sonbaharda herhangi bir toplumsal kaos yaşanmaması için, hükümetine acilen halka doğrudan yapacağı yardımlara karar vermesi hayata geçirmesi lazım” dedi. 

Geri Dön 18 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN