Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

Ekonomi küçüldü, enflasyon arttı

Fransa’da enflasyon yüzde 5,2’ye yükselerek son 37 yılın rekorunu kırdı. Ülkenin ekonomisi ise 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 0,2 küçüldü.

Fransa’da enflasyon 1985 yılından bu yana ilk kez yüzde 5’in üzerini gördü. Bununla birlikte Ulusal İstatistik Ofisi de ekonominin yüzde 0,2 oranında küçüldüğünü duyurdu. 

Geçtiğimiz ay, önümüzdeki 5 yıllık dönem için yeniden cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, halkın alım gücündeki düşüşe karşı ihtiyaç sahiplerine gıda kuponları, emekli maaşlarına zam, sosyal yardımların artırılması gibi ek adımlar atılacağını vadetmişti. Ne var ki bu yardımların, ancak haziran ortasındaki genel seçimlerden sonra yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN