Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Haziran 2022 Cumartesi

Ekonomi Bakanı: Kışın yetecek gazımız yok

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Almanya’nın stoklarında kışı geçirebilecek kadar gaz olmadığını açıkladı. Habeck, "Açığımız çok büyük olacak" ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Habeck, katıldığı ARD yayınında, Almanya'nın stoklarında kışı geçirebilecek kadar gaz olmadığını açıkladı: “Gaz depolama tesislerindeki doluluk oranı yüzde 56. Bu rezervlerle kışı geçirebilmemiz mümkün değil. Açığımız çok büyük olacak” diye konuştu.

Habeck, enerji tasarrufunu zorunlu kılan yasal bir düzenlemenin de gündeme alınacağının sinyallerini verdi: “Depolama hacimlerini artıramazsak, daha fazla önlem almak gerekebilir. Enerji tasarrufunu, gerekli yasal altyapıları hazırlayarak zorunlu hale getirilebiliriz” dedi.

Vatandaşlara ve şirketlere enerji tasarrufu yapın çağrısını yineleyen Habeck: “Kış aylarında yaşanacak olası bir krizde, santrallerde ve endüstride doğalgaz yerine kömür kullanılabilir” dedi. 

Enerji tasarrufu önerileri arasında binalarda öngörülen minimum sıcaklığın düşürülmesi de vardı. Bakan, “Konuyu henüz derinlemesine incelemedik” diye konuştu. 

Geri Dön 18 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN