Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

Ekonomi Bakanı Habeck: Fiyat artışları sürecek, devlet tamamını üstlenemez

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, önümüzdeki kışa ilişkin vatandaşları uyardı. Habeck, “Muazzam fiyat artışlarıyla karşı karşıyayız” dedi ve bu artışlar devlet tarafından tamamen üstlenilemeceğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck dpa’ya konuştu. Habeck, artan enerji fiyatlarının Alman ekonomisini darboğaza sokabileceğini söyledi. “Putin gazı tamamen kesmese bile, Almanya ekonomisi şu an Rusya’nın ekonomik tehdidi altında. Artan enerji fiyatlarına bağlı olarak, halkın satın alma gücü düşebilir, banka kredilerinde kısıtlamalar (sıkışıklıklar) yaşanabilir ve şirketlere yapılan yatırımlar azalabilir. Halkın neredeyse yüzde 50’si kazandığından daha fazla harcayabilir” diye uyarıda bulunan Ekonomi Bakanı "Şu anda fosil yakıtlarla ilgili spekülasyonlar nedeniye, ekonomide bir durgunluk riski söz konusu” dedi. 

Ekonomi Bakanı Habeck, doğalgaz fiyatları için devletin tavan fiyat getirmesi önerisini de reddetti: “Enerji fiyatları için tavan fiyat belirlemek ekonomik açıdan yanlış bir sinyal olur. Enerji değerli değildir, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz gibi bir algı yaratmak istemiyoruz” şeklinde konuştu. 

Doğalgaz arzında şu an için bir sıkıntı olmadığını söyleyen Habeck, “2022'nin ilk yarısında bir önceki yıla göre yüzde 14 daha az enerji tüketildi. Bu iyi bir haber.”dedi.

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN