Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2022 Çarşamba

Ekonomi Bakanı: AB’nin birkaç gün içinde Rusya’ya ambargo uygulayacağını umuyorum

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Avrupa Birliğinin birkaç gün içerisinde Rusya’ya petrol ambargosu uygulayacağını umduğunu söyledi.

Ekonomi Bakanı: AB’nin birkaç gün içinde Rusya’ya ambargo uygulayacağını umuyorum

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Rusya-Ukrayna savaşını RTL-ntv’ye değerlendirdi. Bakan Habeck, Avrupa Birliğinin birkaç gün içerisinde Rusya’ya petrol ambargosu uygulayacağını umduğunu ifade ederek "Putin’in işgal politikası enerji fiyatlarında belirleyici bir rol oynuyor ve maalesef enflasyon enerji krizine bağlı olarak artıyor. Bu krizin tek sorumlusu Rusya Devlet Başkanı Putin. Şu anda dünya pazarındaki petrol rezervleri yeterli, ancak krize dair spekülasyonlarla piyasalar manipüle ediliyor. Ancak çözümü var. Yenilenebilir enerji kaynaklarını yaygınlaştırarak enerji fiyatlarının gelecek yaza kadar düşmesini sağlayabiliriz. Ancak yine de enerji tasarrufuna dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

Gelecek yıl küresel bir gıda krizi yaşanabileceğini söyleyen Bakan Habeck, "Durum gergin ama savunmasız da değiliz. Üretimi genişletebilir ve başka tedarik zincirleri kurabiliriz. Bu sayede fiyatlar da düşebilir" ifadelerini kullandı.

Habeck, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı'nın hesaplarına atıfta bulunarak, "Almanya'da veya Avrupa'da kışın evlerimizdeki sıcaklığı iki derece azaltabiliriz. Bunlar küçük ancak etkisi büyük adımlar.” dedi.

 

Geri Dön 25 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN