Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2022 Cuma

Ek doğalgaz ücretlerinden KDV kaldırılacak mı?

Ekim ayından itibaren hem şirketler hem de tüketiciler doğalgaz için ek ücretler ödeyecek. Artan enerji fiyatlarından sonra, ek ücretlerden KDV’nin kaldırılması talep edilmişti.

Ek doğalgaz ücretlerinden KDV kaldırılacak mı?

Federal Maliye Bakanlığı konu üzerinde çalışıldığını, vatandaşın ek bir yüke daha maruz bırakılmayacağını açıkladı. 

CDU enerji politikası uzmanı Andreas Jung, Welt’e verdiği demeçte, “Hükümet, doğalgaz ek ücretinden yüzde 19 KDV ekleme planını derhal geri çekmeli. Devlet, vatandaşın üzerindeki bu ağır yükten nemalanamaz” diye konuştu. Alman Şehirler Birliği de ek faturalarla ilgili devlet desteği verilsin çağrısında bulundu. 

Karşılaştırma portalı Verivox’un hesaplamalarına göre yalnız yaşayanlar için 300 avroya kadar ek  ödemeler gelebilir. Bir apartman dairesinde iki kişi yaşayanlar ise ortalama 214 ila 714 avro arasında bir fatura ödeyecek. Yıllık 20 bin kilovat saat enerji tüketen aileler ise 357 ile 1190 avro arasında ödeme yapacak.

Geri Dön 05 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN