Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2022 Cuma

Eğitim Bakanı: Okulların kapatılması büyük bir hataydı

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, salgın döneminde okulların kapatılmasının büyük bir hata olduğunu söyleyerek "Çocuklarda öğrenme bozukluklarının yanı sıra psikolojik problemler de arttı" dedi.

Koronavirüs vakaları ülke genelinde yeniden yükseliyor. Özellikle eğitim kurumlarında sonbahara yönelik kaygılar da artıyor. Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Alman Basın Ajansı’na verdiği röportajda, “Okulların kapatılması büyük bir hataydı. Bunu tekrar etmememiz gerekiyor. Çocuklarda öğrenme bozukluklarının yanı sıra psikolojik problemler de arttı. Dördüncü sınıfların okuryazarlığında altı aylık bir gerileme olduğunu gösteren araştırmalar var" dedi.

Hükûmet, gençlerin eğitim açıklarını kapatmak ve psikolojik sorunlarını hafifletmek için 2 milyar avro değerinde bir programı başlattı. Buna göre: 4 binden fazla okula maddi yardımlar, sosyal hizmet uzmanları ve daha iyi altyapı sağlanacak. Proje eyaletlerle koordineli yürütülecek. 

Geri Dön 01 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN