Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

DSÖ hızlı gevşemeye karşı uyardı: Yeni varyantlara yol açabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs tedbirlerini hızlıca gevşeten ülkeleri vatandaşlarını düzenli test etmeyi sürdürmeye çağırdı. DSÖ, "Gevşeme yeni varyantlara yol açabilir" uyarısını yaptı.

2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde başlayarak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında 2,5 yıl geride kaldı. Hâlâ her gün yüz binlerce yeni vaka tespit ediliyor, binlerce insan yaşamını yitiriyor. Buna karşın birçok ülke son aylarda koronavirüs tedbirlerini hızlı bir şekilde gevşetmeye başladı. Bu duruma karşı Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) uyarı geldi. DSÖ Bağışıklık Bölümü Direktörü Kate O’Brien, koronavirüs önlemlerini gevşeten ülkeleri vatandaşlarını düzenli test etmeyi sürdürmeye çağırdı.

"Gevşeme yeni varyantlara yol açabilir"

Salgının henüz bitmediğinin altını çizen O’Biren, "Gevşeme yeni virüs varyantlarına ve yeni enfeksiyon dalgalarına yol açabilir" uyarısını yaptı. Gevşeme politikaları sebebiyle test sayısının azaldığına dikkat çeken O’Brien, bu nedenle ülkelerin koronavirüs verilerinin gerçek durumu tam olarak yansıtmadığını söyledi.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN