Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

Doğalgaz zammı en çok emekliyi ve dar gelirliyi etkileyecek

Bugüne kadar tam olarak hissedilmeyen enerji maliyetlerindeki artış önümüzdeki birkaç ay içerisinde net biçimde hissedilecek. Bundan da en çok emekliler ve dar gelirliler etkilenecek.

Alman Ekonomi Enstitüsü'ne (IW) göre, sadece doğalgaz fiyatı 2020 ila 2021 arasında ortalama olarak 4 katına çıktı. Uzmanlara göre enerji fiyatlarındaki artıştan en çok emekliler ve düşük gelirliler, yani sosyal yardım ve konut yardımı almayanlar etkilenecek. Çünkü Federal İş Ajansı ve Alman Şehirler Birliği’nin açıklamasına göre; işsizler ve sosyal yardım alanların ek masraflarının büyük bir kısmını devlet karşılanacak. Ancak emekliler ve çalışan düşük gelirliler artan enerji maliyetlerinden en derin etkilencek ve yeterli desteği göremeyecek kesim olacak. 

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher, “Almanya’daki her üç haneden birinin bu kriz döneminde ısınma ya da gıda masraflarını karşılayabilecek bir birikimi yok” dedi.

DIW Başkanı düşük gelirli kişilerin bu plandan çok az veya hiç yardım almadığını vurguladı ve “Federal Maliye Bakanı Lindner, Almanya’da 48 milyon kişinin destek paketinden yararlanacağını söylüyor. Ancak, bu aynı zamanda yaklaşık 35 milyon kişinin yardımdan yararlanmayacağı anlamına geliyor - ki bunlar da çoğunlukla düşük gelirli kişiler. Yani Bakan Lindner'ın önerisine göre 10 milyar avroluk desteğin neredeyse yüzde 70'i, en yüksek gelirli nüfusun yüzde 30'una gidecek” dedi.

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN