Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Doğalgaz fiyatlarında üst sınır kalkabilir

Federal Ağ Ajansı, doğalgaz fiyatlarında üst sınır maddesini kaldırabilir. Böyle olursa fiyat garantisine rağmen alım maliyetlerindeki artış tüketiciye yansıtılabilecek.

Bild’in haberine göre, eğer madde kaldırılırsa enerji şirketleri, sözleşmelerde taahhüt ettikleri fiyat garantisine rağmen artan alım maliyetlerini müşterilerine yansıtabilecek. Ancak bu senaryo, kışa kadar yeterli gaz tedariği sağlanamazsa hayata geçirilecek. Fiyat karşılaştırma sitesi Check 24, son iki haftada gaz fiyatlarının yüzde 60, bir önceki yıla kıyasla ise iki katından fazla (yüzde 113) artığını bildirdi. Kuzey Ren-Vestfalya Tüketici Koruma Merkezi, fiyatların üç katına kadar çıkabileceğini düşünüyor. 

Ukrayna Savaşı’ndan önce, Almanya, ihtiyacı olan doğalgazın yüzde 55’ini Rusya’dan karşılıyordu. Federal Ağ Ajansı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Akım 1 boru hattı şu an sadece yüzde 40 kapasiteyle hizmet verebiliyor. Almanya yasalarına göre, kasım ayına kadar gaz depolama tesislerinde yüzde 90 oranında doluluk olması gerekiyor. Mevcut durum ise şu an yüzde 58,9. Hükümet, açığı kapatmak için doğalgaz alımına 15 milyar avroluk bir bütçe ayırdı. 

Almanya’nın en yüksek oranda ikinci gaz tedariği yaptığı ülke ise Norveç, oradaki gaz üretimi şu an zaten maksimumda. Hollanda ve Belçika'daki sıvı gaz limanlarından da gaz alınıyor, ancak onların kapasitesi de Rus gazının kaybını telafi etmeye yetmiyor. 

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN