Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2022 Perşembe

Doğalgaz fiyatları rekor kırdı

Avrupa’da doğalgaz fiyatları yüzde 12 yükselerek megavatsaat başına 223,85 avroya çıktı. Tasarruf çağrıları yeniden yükselmeye başladı.

Doğalgaz fiyatları rekor kırdı

Rusya, Kuzey Akım 1 boru hattından gelen doğalgaz sevkiyatını kıstı. Bunun üzerine doğalgaz fiyatları yüzde 12 yükseldi ve mart ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Politikacılar ise tasarruf çağrısı yapıyor. Vatandaşlardan daha az araba kullanmaları, duş sürelerini kısaltmaları, kışın iki kat kaza giymeleri, yemek yaparken tencerenin kapağını kapatmaları gibi tasarruf önlemleri isteniyor. Ne var ki BILD gazetesinde yer alan habere göre Federal Meclis’te (Bundestag) yaz tatili olmasına rağmen tüm binada klimalar çalışıyor. Gündüz bile tamamı aydınlatılan binanın sıcaklığı ise 22 derece.

Duruma tepki gösteren Vergi Mükellefleri Derneği Başkanı Reiner Holznagel, Meclis Başkanına seslenerek "Bu durum kabul edilemez. Lütfen Meclis’e kilit vurun" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ise ışıklar söndürülüyor.  Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yaklaşmakta olan enerji sıkıntısına dikkat çekmek ve örnek teşkil etmesi için Bellevue Sarayı’nın ışıklarının tasarruf amacıyla akşamları kapatılması talimatını verdi. Daha önce de başta Berlin'in sembollerinden tarihi Brandenburg Kapısı olmak üzere, benzer yapıların gece ışıklandırmalarına kısıtlamalar getirilmişti.

Birçok özel şirket de tasarrufa gidiyor. Otomotiv devi Mercedes-Benz, Almanya’da doğalgaz tüketimini yarıya indirmeyi planlıyor. Şirketten yapılan açıklamada doğalgaz yerine yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek istedikleri ifade edildi.

Geri Dön 28 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN