Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Doğalgaz faturası yıllık 1000 avroyu aşabilir

Federal hükûmet 1 Ekim tarihinden itibaren doğalgaz ithalatçılarını rahatlatmak için kilovatsaat başına 1,5 ila 5 sent arasında zam yapmayı planlıyor. Bu da 4 kişilik bir aile için yıllık 1000 avroluk ek fatura yükü demek.

BILD gazetesinin haberine göre federal hükûmet, 1 Ekim'den itibaren doğalgaz ithalatçılarını rahatlatmak için ek ücret uygulamak istiyor. Yeni yönetmeliğin kısa süre içinde federal hükûmet tarafından kabul edilmesi ve 1 Ekim 2022'den itibaren yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz geçtiğimiz hafta, doğalgaz fiyatlarında kilovatsaat başına ‘sadece’ 2 sentlik bir artış olabileceğini ve bunun da 4 kişilik bir aile için yılda 200-300 avroya kadar ek maliyet oluşturabileceğini söylemişti. Başbakan, enerji krizine karşı vatandaşlara yönelik ‘mega yardım paketi’ hazırlığı içinde olduklarını da duyurmuştu.

Ne var ki Ekonomi Bakanı Robert Habeck bugün, artışın kilovatsaat başına 1,5 ila 5 sent arasında olmasını beklediklerini söyledi. Yani 4 kişilik bir aileye yılda 1000 avroluk bir ek fatura yükü oluşabilir.

Ek ücretlendirmenin 1 Ekim’den itibaren yürürlüğe girmesi ve Mart 2024'ün sonuna kadar geçerli olması planlanıyor.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN