Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

Dizel fiyatları en çok Almanya’da arttı

Avrupa Birliği ülkeleri içinde dizel fiyatı en çok Almanya’da arttı. 21 Şubat’tan 25 Nisan’a kadar dizel 38 sent zamlanarak 2,04 avroyq yükseldi.

Dizel fiyatları en çok Almanya’da arttı

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte Avrupa’da akaryakıt fiyatları rekor derecede zamlandı. Dizel fiyatının en çok arttığı ülke ise Almanya oldu. Savaşın başlamasından üç gün önceden, yani 21 Şubat’tan itibaren, 1 litre dizelin fiyatı ortalama 38 sent artarak 2,04 avroya ulaştı. Fransa’da aynı dönemde 17 sent zam geldi.

Sol Parti Federal Meclis Grup Eş Başkanı Dietmar Bartsch, Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e çağrı yaptı ve petrol şirketlerinin fiyat artırmasına karşı harekete geçmesi gerektiğini söyledi. Bartsch, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Federal hükümet, mevcut durumu utanmazca hissedarlarının ceplerini doldurmak için kullanan petrol şirketlerinin bu zihniyetini durdurması gerek" dedi. Bartsch ayrıca koalisyon hükûmetinin 3 aylık planladığı enerji vergisi indiriminin fiyatlar yüksek olduğu sürece devam etmesi gerektiğini savundu.

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN