Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Nisan 2022 Perşembe

Dışişleri Bakanı Putin’in nükleer savaş çıkarmasından endişeleniyor

Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Federal Meclis’te Putin’in nükleer savaş çıkarma ihtimalinin gözardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Federal Dışişleri Bakanı Yeşiller Partili Annalena Baerbock, mecliste Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşma yaptı. Putin’in nükleer savaş çıkarma ihtimaline dair konuşan Bakan Baerbock, "Rusya'nın savaşta atacağı adımlar tamamen Putin'in takdirine kalmış. Bu yüzden hiçbir şeyi tamamen göz ardı edemeyiz" ifadelerini kullandı. Baerbock ayrıca bu konuda panik yapılmasına gerek olmadığını da sözlerine ekledi.

Hükûmetin Ukrayna’ya ağır silah gönderme kararını savunan Baerbock, "Bu doğru bir adımdı ve uluslararası hukuka göre savaşa giriş anlamına gelmiyor. Büyük ve etkili bir ülke olarak Almanya'nın özel bir sorumluluğu var, çünkü Almanya’nın eylemleri AB'deki daha küçük ülkeler için bir rehber görevi görüyor" diye konuştu.

Başbakan Olaf Scholz, geçtiğimiz hafta, "Üçüncü dünya savaşına yol açacak bir gerilimi önlemek için her şeyi yapıyorum. Nükleer savaş olmamalı" demişti.

Geri Dön 28 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN