Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2022 Salı

Diş doktoru açığı kritik seviyede

İngiltere’de diş doktorunda personel açığı yaşanıyor. Her 10 dişçiden 9’u yeni bir yetişkin hasta kabul etmiyor.

İngiltere’de diş doktoru açığı kritik boyutlara ulaştı. Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) bağlı her 10 dişçiden 9’unun yeni yetişkin hasta kabul etmediği, her 10 dişçiden 8’inin ise çocuk hastaları da kabul etmediği bildirildi. 

NHS’e bağlı diş doktorlarında, hastalanın masraflarının büyük kısmı devlet tarafından karşılanıyor. Ancak buradan randevu bulamayan, özel muayenehanelerde tedavi olmayı da karşılayamayan İngilizler, tedavi olmak için yüzlerce kilometre gitmek, anestezi olmadan kendi dişlerini çekmek, ve evde kendilerine protez yapmak zorunda kalıyor. 

Diş doktorları sendikası, devletin yıllardır sektöre yetersiz yatırım yapmasının bu duruma yol açtığı eleştirisinde bulundu.

Geri Dön 09 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN