Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

Dikkat: Dolandırıcılık vakalarında yeni yöntemler

Dolandırıcılar yeni yöntemlerle insanların umutlarını çalmayı sürdürüyor. Türkiye’de bir gurbetçinin arsası sahte kimlikle satılmaya çalışıldı. Almanya’da Federal Kriminal Dairesi, Eurpol veya Interpol adına aradığını söyleyenler için vatandaşları uyardı.

Dolandırıcılar, eski yöntemleri insanlar tarafından öğrenildikçe yeni yöntemler geliştirmeye devam ediyor. 

İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan ve sahipleri yurt dışında olan biri 13 milyon, diğeri 10 milyon TL değerindeki iki ayrı arazi, sahte kimlik çıkarılarak değerinin altında satılmaya çalışıldı. Çiğli Tapu Müdürlüğü ekibinin dikkatiyle bu kişiler yakalandı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen 3 şüpheliden E.K. tutuklanırken, 2’si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çiğli Tapu Müdürü Murat Yiğit, “Vatandaşımız e-devlet şifresini kimseyle paylaşmasın. Çünkü bütün girişler e-devlet üzerinden. Ayrıca taşınmazı olan vatandaşlarımız, web-tapu üzerindeki telefon numaralarını güncellesin. Çünkü en ufak bir işlemde dahi telefonunuza mesaj geliyor. Böylelikle bu tür durumlarda telefonunuza gelen mesajla da haberdar olabilirsiniz” dedi.

Federal Kriminal Dairesi (BKA), vatandaşları “Europol veya Interpol”den arıyorum diyerek dolandırmaya çalışan kişilere karşı uyardı. BKA’dan yapılan açıklamada, dolandırıcıların güvenlik birimlerinin isimlerini vererek vatandaşları korkuttuklarını ve para istediklerini belirtildi. BKA, bugüne kadar 12 bin 500’e yakın şikayet alındığını - ancak bildirilmeyen vakaların sayısının çok daha yüksek olduğunu tahmin ettiklerini aktardı.

BKA, Alman makamlarından hiçbir zaman para talebinden bulunulmadığı belirtti ve vatandaşlara derhal telefonu kapatmaları ve konuyu yerel polis makamına bildirmelerini tavsiye etti.

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN