Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2022 Cumartesi

Destekle gelen zamla gidecek: Yeni zam dalgası bekleniyor

Yapılan son ankete göre birçok şirket önümüzdeki 3 ay içinde yeniden fiyat artışlarına gitmeyi planlıyor. Gerekçe olarak enerji ve hammadde tedarik maliyetleri gösteriliyor.

Nisan ayında enflasyon yüzde 7,4’e ulaştı. Artan hayat pahalılığı nedeniyle hükûmet destek paketleri hazırladı. Ne var ki son anketlere göre önümüzdeki 3 ay içerisinde yeni bir zam dalgası yaşanacak.

Ifo Ekonomik Araştırma Enstitüsü yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Buna göre birçok şirket önümüzdeki üç ay içinde yeniden fiyat artışına gitmeyi planlıyor. Zamların gerekçesi olarak enerji ve hammadde ürünlerindeki tedarik maliyetlerinin artması gösteriliyor. Toptancıların yüzde 57,7’si, sanayi şirketlerinin ise yüzde 35,3’ü bu maliyetleri fiyatlarına yansıtmayı planlıyor.

Ifo Ekonomi Şefi Timo Wollmershäuser, "Planan yeni zamlarla birlikte Almanya'daki enflasyon da önümüzdeki aylarda yüzde yedinin üzerine çıkabilir. Nisan ayında yaptığımız en son ankette şirketler, bu maliyetleri müşterilerine tam olarak yansıtamadıklarını ve buna bağlı olarak kar marjlarını düşürdüklerini belirttiler" diye konuştu.

Geri Dön 07 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN