Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

Danıştay havuzda tesettürlü mayo yasağının kaldırılmasını reddetti

Fransa’da Danıştay, havuzda kadınların tesettürlü mayo giyebilmesinin hak olduğuna hükmetti. Danıştay gerekçe olarak yasağın kamu hizmetinin düzgün işleyişi ve tarafsızlık ilkesini zedeleyeceğini savundu.

Fransa’da Grenoble Belediyesi, kadınların yüzme havuzlarına tesettür mayoyla, veya istedikleri herhangi bir kıyafetle girmesine izin verecek bir yasa çıkarmış, ancak bu yasa, İçişleri Bakanlığı’nın talebi üzerine valilik tarafından askıya alınmıştı. Grenoble Belediye Başkanı, mayıs ayında yaptığı açıklamada ‘Sadece kadın ve erkeklerin istedikleri gibi giyinebilmelerini istiyoruz’ demişti.

Danıştay, bugün düzenlenen oturumda, yasanın askıya alınmasını onayladı. Gerekçe olarak, bu düzenlemenin ‘kamu hizmetinin düzgün işleyişi ve tarafsızlık ilesini’ zedeleyeceği gösterildi. 

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN