Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

CSU Genel Başkanı Söder: Almanya krize diğer ülkelerden daha az hazırlıklı

CSU Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder yaklaşan doğalgaz kriziyle ilgili "Almanya’nın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Enerji krizine diğer Avrupa ülkelerinden daha az hazırlıklıyız" dedi.

CSU Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder, Almanya'da yaklaşmakta olan enerji krizi konusunda 'gaz acil durumu' (Gasnotstand) ve bir 'karartma' (Blackout) konusunda uyarıda bulundu. Welt am Sonntag’a konuşan CSU lideri, oldukça karamsar konuştu ve ”Almanya’nın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor" dedi.

Söder, Almanya’nın yaklaşan enerji krize diğer Avrupa ülkelerinden daha az hazırlıklı olduğunu söyledi. Birçok Avrupa ülkesinin nükleer santralleri kapatmadığını hatta genişletmeye başladığını belirten Söder, nükleer enerjiye karşı kışan trafik ışığı koalisyonunun suçladı, “Bu, büyük bir hata” dedi ve enerji arzının güvence altına alınması için hükümete ideolojik düşünmeyi bırakma çağrısında bulundu.

Almanya karanlıkta kalır mı?

Birlik (CDU/CSU) geçtiğimiz günlerde Federal Meclis'te nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılması için çağrıda bulunmuştu - ancak trafik ışığı hükümeti buna karşıydı.

Söder, "Gaz kesintisi ve elektrik kesintisi olursa, bunun tek sorumlusu federal hükümettir” dedi. Söder, “Almanya’da durumlar kötüye gidiyor. Orta gelirli vatandaşları zor günler bekliyor” şeklinde konuşan Söder, en kötü durumda, Almanların yalnızca ısıtılamayan evlerde oturmakla kalmayıp, aynı zamanda mum yakmak (aydınlatma sorunu) zorunda kalmasından korkuyor.

Söder, “Trafik ışığı tavsiye olarak daha çok soğuk duş almayı önermek yerine - bu da kısmen yardımcı olsa da - Almanya gibi sanayileşmiş bir ülke de bu yeterli bir strateji değil. Soru ‘gaz eksikse, gazı nasıl nereden temin edebiliriz’ olmalı” dedi. 

Söder, yenilenebilir enerjinin ancak orta vadede yardımcı olabileceğini söyledi ve “nükleer enerjiden tamamen vazgeçebilmek için ihtiyaç duyulan binlerce rüzgar türbininin 1 Ocak 2023'e kadar piyasada olmayacağını hatırlatı. 

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN