Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Eylül 2022 Çarşamba

Colmant: Halkın yüzde 40’ı yoksulluk sınırının altına düşebilir

Belçikalı ekonomist Bruno Colmant, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yaşanan ekonomik kriz sonrası ülke nüfusunun yüzde 40’ının yoksulluk sınırının altına düşebileceğini söyledi.

Belçikalı ekonomist Bruno Colmant, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yaşanan ekonomik krizin ciddiyetine dikkat çekti. "Bu, koronavirüs salgınınından çok daha ciddi bir kriz. Dev bir facianın eşiğindeyiz" diyen Colmant, bu gidişle Belçika nüfusunun yüzde 40’ının yoksulluk sınırının altına düşebileceği öngörüsünde bulundu. 

Uzmanlar, bu tahmini gerçekçi bulmadı ve fazla karamsar olduğu eleştirisinde bulundu. Belçika’da ortalama gelirin yüzde 60’ından az kazananlar, yani yıllık net 15 bin 443 avronun altında geliri olanlar, yoksulluk sınırının altında kabul ediliyor. Nüfusun bu kadar büyük bir kısmının yıllık gelirinin düşmesi beklenmiyor. Ancak enerji ve gıda masrafları, giderek aylık gelirin daha fazlasını oluşturuyor.

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN