Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Çocukların gelişiminden kıstılar: Okul menülerinden et yemekleri çıkarıldı

İngiltere’de gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle, birçok okul yemekhanesinde kırmızı et menüden çıkarıldı, tavuk yemekleri de kısıtlandı.

İngiltere’de enflasyon ve hayat pahalılığı gerekçe gösterilerek çocukların gelişimi için elzem olan bazı gıdalar okul yemekhanelerinin menülerinden çıkarıldı. Kırmızı et birçok okulda neredeyse tamamen çıkarılırken, tavuk yemekleri kısıtlanarak hindiyle değiştirildi. Patates gibi temel gıdalardaki güçlü artıştan dolayı öğünlerdeki sebze ve meyvelerde de değişikliğe gidileceği açıklandı. 

İngiltere’de ilkokul çocuklarının yarısından fazlasının okulda bedava bir öğün hakkı var. Bu yemek, dar gelirli ailelerden gelen birçok çocuğun gün içinde yediği tek düzgün öğün oluyor. Bu nedenle, gıda firmaları ve öğretmenler, okul menülerindeki değişiklikler nedeniyle çocukların yeterli beslenemeyeceğinden endişeli.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN