Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Haziran 2022 Perşembe

Cinsel saldırı suçunun cezası artıyor

Belçika’da cinsel saldırı suçlarına verilen cezalar sertleştiriliyor. Tecavüz suçluları için ceza 2 katına çıkarken, ağırlaştırıcı koşullar durumunda 3 katına çıkabilir.

Belçika’da cinsel suçlara verilen cezaların sertleştirilmesine ilişkin yasa tasarısı, Federal Parlamento’da onaylandı. Önümüzdeki üç ay içinde yürürlüğe girmesi beklenen tasarıya göre, tecavüz suçluları için hapis cezası 5 yıldan 10 yıla çıkarılacak. Saldırganın kurbana ilaç vermiş olması gibi ağırlaştırıcı koşullar varsa, ceza 15 yıla kadar çıkabilecek. Hakimler, ayrıca suçluların zorunlu psikolojik tedavi görmesine de hükmedebilecek.

Cinsel taciz de, fiziksel şiddet olmadığı durumlarda da, cezalandırılabilir bir suç kabul edilecek. 

Belçika’da her yıl polise ortalama 4 bin tecavüz vakası ihbar ediliyor. Önceki yasaya göre, bu vakaların birçoğunda, yeterli kanıt olmadığı gerekçesiyle suçlular ceza almıyordu.

Geri Dön 02 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN