Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2022 Salı

Çevrimiçi nefret suçlarına karşı ayrı birim kuruluyor

Avusturya hükûmeti, internette, özellikle sosyal medya platformlarında nefret suçlarıyla mücadele için ayrı bir savcılık birimi kurmaya hazırlanıyor. 

Anayasa Bakanı Karoline Edstadler, online nefret paylaşımlarının tahmin edilenden çok daha büyük bir problem olduğunu dile getirdi, internette nefret söylemleri veya tehditte bulunan herkesin profesyonel şekilde soruşturulması gerektiğini savundu. 

Salgın sırasında aylar boyunca aşı karşıtlarından ölüm tehditleri alan Avusturyalı doktor Lisa-Maria Kellermayr’ın geçtiğimiz hafta intihar etmesi, online nefret suçlarıyla mücadelenin önemini gündeme getirdi. Anketlere göre, Avusturya halkının yüzde 88’i, internette nefret ve tehdit paylaşımlarında bulunanların daha ağır şekilde cezalandırılması gerektiği görüşünde. 

Geri Dön 09 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN