Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2022 Salı

Cem Özdemir: Merkel hükûmetinden enkaz devraldık

Yeşiller Partili Tarım Bakanı Cem Özdemir yaşanan enerji krizi için Merkel hükûmetini sorumlu tuttu. Özdemir, "Merkel hükûmetinden enkaz devraldık" dedi.

Cem Özdemir: Merkel hükûmetinden enkaz devraldık

Bakan Özdemir Alman Basın Ajansı’na konuştu. Özdemir, Merkel hükûmetinden enkaz devraldıklarını savunarak "Doğalgazın yüzde 60’ını Putin gibi güvenilmez bir lidere bağlamak iyi bir fikir değildi. Önceki hükûmetin yaptığı hataların daha çok tartışılması gerekiyor dedi.

Özellikle Bavyera’da rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılamadığını söyleyen Özdemir, “Eski Bavyera Başbakanı CSU’lu Hors Seehofer’in katı yönetmelikleri nedeniyle eyaletteki rüzgar tribünü yapımları da neredeyse durma noktasına geldi. Buna ben sebep olmadım" diye konuştu.

Ne olmuştu?

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, "Almanya'da sonbahar ve kış aylarında sadece ısınma sorunu değil, elektrik sorunu da yaşanabilir" demişti.

Bavyera Başbakanı CSU’lu Markus Söder ise "Almanlar yalnızca ısıtılamayan evlerde oturmakla kalmayıp aynı zamanda mum yakmak zorunda kalabilir" demişti. 

Geri Dön 19 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN