Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2022 Salı

CDU’lu Merz: Küçük uçağım, diğer makam araçlarından daha az yakıyor

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz’in, Maliye Bakanı Lindner’in düğününe özel uçağıyla gitmesi üzerine tartışma başladı. Merz kendini, "Uçağım diğer makam araçlarından daha az yakıyor" diye savundu.

ZDF’e konuşan Merz, düğüne özel uçakla gittiği için pişman olmadığını söyledi. Merz şu ifadeleri kullandı:

Kısaca söylemek gerekirse; bu küçük uçakla, federal hükümet üyelerinden herhangi birinin makam aracından daha az yakıt kullanıyorum. İşte bu yüzden uçuyorum. Uçağı aslında sadece iş için kullanıyorum. Yaptığım şeyin arkasındayım. İsterseniz söyleyeyim, bu benim hep hayalimdi, her zaman öyleydi.

Federal Tarım Bakanı Yeşiller Partili Cem Özdemir ise Merz’e Twitter’dan yanıt vererek, “Benim makam aracım elektrikli bir araba ve bu nedenle hiç yakıt tüketmiyor; bisikletim de öyle" dedi.

Geri Dön 26 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN